AMICAL - Progresul Șomcuta Mare a învins pe SCM Zalău!

Progresul Șomcuta Mare a jucat un nou meci de pregătire.

Progresul Șomcuta Mare (locul 8 în Seria 10 din Liga 3) a furnizat azi o mică surpriză învingând într-o partidă amicală liderul Seriei 10 din Liga 3, SCM Zalău. Partida s-a disputat pe terenul sintetic de la Iclod (jud. Cluj).

Progresul Șomcuta Mare - SCM Zalău 2-0 (1-0). Au marcat Marco Petran (10) și Răzvan Lazăr (65).

Progresul (repriza I): Brumar - Pașca, Lang, D. Simion, Revesz, Balmoș, S. David,  Nemeș, Răduneață, Petran, Zete.

Progresul (repriza a II-a): Roșiianu - Pașca (60 C. Bud), R. Lazăr, Lang, Balmoș, S. David, Buhai, Răduneață, Nemeș (75 Cupșa), Petran, Zete. Antrenor Cristian Bogdan.

"A fost un meci frumos, cu ocazii de ambele părți. Au ratat și adversarii, dar și noi am irosit două ocazii de gol în situații în care Petran și Nemeș s-au aflat singuri în fața portarului advers. Sunt bucuros că este al doilea meci amical consecutiv în care nu primim gol", a declarat Cristian Bogdan, antrenorul echipei Progresul Șomcuta Mare, pentru glasulmm.ro.

Sâmbătă, 20 februarie, Progresul Șomcuta Mare va întâlni într-o partidă de pregătire Someșul Dej, la Iclod sau Dej (în funcție de stare vremii).